Vrije energie
Pollack deed verschillende testen waarbij hij een holle buis van water aantrekkende (hydrofiel) materiaal (vergelijkbaar met een strosprietje) in het water legde. Op het moment dat het water werd verwarmd door licht groeide de negatief geladen zone, nam het spanningsverschil toe en begon er energie te stromen door de holle buis heen.

Deze energiestroom is als het ware vrije energie, die mogelijk toegepast kan worden om elektriciteit op te wekken. Daarnaast kan de negatief geladen zone mogelijk worden toegepast om water te ontzouten en te filteren.
Pollack suggereert dat je lichaam de energie die vrijkomt door deze stroming gebruikt om te functioneren, zoals de plant de energie gebruikt die ontstaat tijdens de fotosynthese.
Hij stelt dat je water en energie niet kunt scheiden, water is een opslagplaats voor energie, het bestaat uit energetische elektromagnetische ladingen die afhankelijk van de omstandigheden groter of kleiner worden.
Spanningsverschil in water en de watervitaliser

De zon straalt energie uit naar het water en creëert op deze manier een polariteit (spanningsverschil) in het water tussen het water aan de oppervlakte dat het licht opneemt en het water daaronder. Het water aan de oppervlakte wordt negatief geladen en gestructureerd. Dit verklaart ook waarom sommige insecten en bijvoorbeeld de Jezus Christus hagedis over het water kunnen lopen.
Als water stroomt door een watervitaliser neemt het spanningsverschil tussen de plussen en minnen van het watermolecuul ook toe. Er ontstaat een grotere polariteit, waarbij het water een negatieve lading krijgt en het water als het ware een H3O2 vloeibaar kristal wordt. Dit gevitaliseerde water is stabieler, heeft meer samenhang en een hogere energie waarde.

De Leliveld vitalisers functioneren als een energie bron die lichtfrequenties en specifieke trillingen van stoffen die het menselijk lichaam op verschillende niveaus ondersteunen, op het water overbrengen. Deze trillingen vallen buiten het zintuiglijk waarneembare lichtspectrum maar hebben wel degelijk een krachtig effect en geven het water structuur (in een eerder artikel heb ik geschreven over de
achtergronden van de Leliveld water vitaliser). Het gevitaliseerde Leliveld water is dus geen willekeurig gestructureerd water. Maar water dat het menselijk lichaam, in een tijd waarin het zwaar belast wordt, op verschillende niveaus in vrijheid ondersteunt.
Lees verder deel 3:
Hoe kan gevitaliseerd water het lichaam voeden en ondersteunen?
deel 1 van deze artikel reeks:
Het zou mooi zijn als je dit artikel wilt delen, of een reactie achterlaat, dankjewel.